درباره ميل موج گير


هر خودرو از قطعات و اجزاء مختلفي تشکيل شده است که هريک کاربردي دارند و در مجموع عملکرد کلي خودرو را پيش مي برند. هريک از اين اجزاء به نوع خود مهم هستند و با خرابي يا از کار افتادن آن ها، کل سيستم ممکن است به هم بريزد. يکي از مهم ترين و کليدي ترين قطعات خودرو، ميل موج گير (Anti roll bar) يا ميله تعادل است. اين قطعه تعادل را در خودرو حفظ مي کند. در واقع "ميل موج گير" به قطعه اي گفته مي شود که يک ميله ي فولادي آن از دو طرف با بوش محکم شده باشند و بين دو چرخ خودرو قرار مي گيرند. در واقع اين قطعه چرخ ها را به هم وصل مي کند.


 


براي بدست اوردن اطلاعاتي در مورد "ميل موج گير چيست؟" با ما همراه باشيد. بارها شده است که هنگام رانندگي در جاده ها به پيچ برخورده ايد، زماني که در پيچ هاي شديد قرار مي گيريد، به بدنه و برخي قطعات ديگر سيستم کلي گشتاور ايجاد مي شود و ميل موج گير در اين موقعيت ها با ايجاد گشتاوري، مخالف گشتاور موجود، تعادل خودرو را حفظ مي کند. با اين کار از خرابي و هرگونه خللي در حرکت خودرو جلوگيري مي شود و امنيت فرد و افراد در خودرو به شکل چشمگيري بالا مي رود. همچنين اين قطعه کمک مي کند تاحد ممکن بتوانيد تماس و اصطکاک لاستيک را با زمين جاده حفظ کنيد تا در پيچ هاي تند دچار مشکل نشويد. اگرچه گاهي با زاويه دار کردن خودرو جلوي اين مشکلات تا حدي گرفته مي شود اما ميل موج گير به طور تخصصي به همين منظور در خودرو تعبيه مي شود.


ميل موجگير


برخي شرکت ها به منظور توليد محصولات باکيفيت، خودرو ها را به گونه اي مي سازد که لاستيک هايشان به صورت زاويه دار قرار بگيرند تا بتوانند اين تعادل را در خود خودرو به وجود بياورند، با اين حال ممکن است گاهي شرايط ويژه اي پيش بيايد و يا سرعت آنقدر بالا باشد که نياز به اهرم قوي تري داشته باشيد. ما در اين مقاله اطلاعاتي در مورد "ميل موج گير چکار ميکند؟" قار داده ايم. مايل بودن و شيبي که در چرخ ها ايجاد شده است شايد بتواند سطح تماس چرخ ها را با سطح جاده حفظ کند، اما در مواقع بحراني نمي تواند جلوي از هم پاشيدن خودرو را بگيرد و در اينجاست که ميله تعادل کارکرد اصلي خود را نشان مي دهد. ما در اين مقاله به بررسي پرسش ميل موج گير چيست؟ پرداخته ايم. اين قطعه را به طور معمول در بخش هاي پاييني خودرو نصب مي کنند و زماني که خودرو در پيچ هاي تند قرار مي گيرد، ميل موجگير با برقراري تعادل شرايط را کنترل مي کند.


چطور بفهميم ميل موج گير خراب است؟


ميله تعادل و يا ميل موج گير معمولا به دليل کارکردي که دارد فشار زيادي را تحمل مي کند و اگر در هنگام رانندگي در سطوح دشت مانند و در سرعت هاي بسيار بالا استفاده شود، عمر آن کوتاه تر خواهد بود. ميل موج گير ها توسط چند بوش در سر جاي خود محکم مي شوند. چنانچه هريک از اين بوش ها خراب شوند، غربيلک فرمان مي لرزد.


 


چنانچه از اين قطعه در زمان طولاني استفاده کرده ايد، ممکن است گردگير هاي آن ها طي گذر زمان و کاري که کرده اند، فرسوده مي شود و پارگي در آن ديده مي شود. سيبک هاي ميل موج گير نيز در اثر استفاده بيش از حد لق مي شود. براي اينکه بفهميد آيا ميل موج گير خودرويتان خراب است يا خير، کافيست فرمان را بچرخانيد. اگر در اين هنگام صداي ضربه هايي را از فرمان شنيديد و يا صداهايي که معمول نيستند، بهتر است در اولين زمان ميل موج گير خودروي خود را چک کنيد.


ميل موجگير


در چنين شرايطي بهتر است قطعه را از يک مجموعه معتبر تهيه کنيد که ضمانت داشته باشد و بتوانيد با پرداخت قيمت اصولي قطعه ي اصل نيز دريافت کنيد. براي خريد انواع قطعات خودرو و ميل موجگير مي توانيد بصورت آنلاي ن محصولاتتان را از يدک يار سفارش دهيد. مجموعه يدک يار در تلاش است تا با ارائه بهترين محصولات و همکاري با برند هاي مهم،اعتماد شما را جلب نمايد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


OmidTabeidi پـيـام بـاران اسکای دانلود آخــرالزمان انتظـــار مهدویت مانگا و کمیک سرا گلاسری وبلاگ برتر آموزش کراو ماگا Anthony William